🏷️ قیمت لمبه چوبی ارزان در سال ۱۴۰۲

خرید چوب لمبه مستقیم از درب کارخانه با کیفیت بالا و قیمت مناسب؛ تولیدی فراوود با سالها تجربه در زمنیه تولید و اجرای انواع لمبه چوبی اعتماد شما مشتریان عزیز را جلب کند. برای استعلام قیمت روز و مشاوره رایگان با کارشناسان تیم فراوود در تماس باشید.

قیمت لمبه چوبی

لیست قیمت لمبه ایرانی

ضخامت
10
عرض
۱۰ و ۱۵ سانتی متر
نوع
ایرانی
قیمت مترمربع
260,000 تومان
ضخامت
13
عرض
۱۰ و ۱۵ سانتی متر
نوع
ایرانی
قیمت مترمربع
310,000 تومان
ضخامت
16
عرض
۱۰ و ۱۵ سانتی متر
نوع
ایرانی
قیمت مترمربع
410,000 تومان

لیست قیمت لمبه وارداتی

نوع ضخامت عرض ارتفاع قیمت (شاخه‌ای)
لمبه وارداتی طرحدار 13 میلیمتر 10 سانتی متر 4 متر 230,000
لمبه وارداتی ساده 13 میلیمتر 10 سانتی متر 4 متر 185,000
لمبه وارداتی ساده 13 میلیمتر 10 سانتی متر 3 متر 145,000
لمبه وارداتی ساده 3 سانتی متر 13.5 سانتی متر 4 متر 570,000
گالری تصاویر لمبه های وارداتی
سایر محصولات

تایل ترمووود

تایل های ترموود در ابعاد متنوع

لمبه چوبی

تولید لمبه چوبی با بهترین کیفیت

رنگ ترمووود

فروش رنگ ترموود اورجینال + گارانتی

خدمات

لمبه های چوبی نقش بسیار مهمی در زیبایی دکوراسیون خارجی یا داخلی ساختمان ها و انواع سازه های چوبی دارند. هنگام ساخت لمبه ی چوبی، الوار های درخت کاج ساسنا، یولکا و … با ضخامت مورد نظر برش داده می شوند. سپس با استفاده از دستگاه مولدر زبانه و شیارهایی در اطراف ورقه های چوب ایجاد می شود. تخته های لمبه در قسمت طول دارای زبانه و فاق هستند که از اطراف با یک دیگر جفت و محکم می شوند. به صورت کلی لمبه ی استاندارد پشت با عرض 12 سانتی متری و لمبه ی نما با عرض 10 سانتی متری تولید می شود.

فروش چوب لمبه

لمبه های مختلفی برای استفاده های مختلف با ابعاد دیگری نیز ساخته می شوند که در ادامه مطلب آن ها را بیان می کنیم. نکته ی قابل توجه در ساخت لمبه این است که بعضی از تولید کنندگان آن، دو شیار طولی پشت تخته لمبه ایجاد می کنند که این شیار ها از ایجاد تنش هنگام خشک شدن چوب جلوگیری می کنند.

این چوب در صنعت کاربرد فراوانی دارد و به عنوان یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی نیز به کار می رود. به لمبه چوبی دامپا نیز گفته می شود و بسته به نوع چوب مورد استفاده، کاربرد های خاص خود را دارد. یکی از مهم ترین نکاتی که برای خرید لمبه چوبی باید به آن توجه کنید، قیمت چوب لمبه در متراژ های مختلف است. مصرف چوب لمبه در صنعت و ساختمان سازی رو به افزایش است که این موضوع خرید لمبه چوبی و در نتیجه قیمت آن را تغییر می دهد.

یکی از مواردی که در لیست قیمت لمبه تغییر ایجاد می کند، تنوع در انواع محصولاتی است که با لمبه ساخته می شوند. از چوب لمبه برای ساخت انواع سقف ها، دیوار چوبی، قفسه و کتابخانه، دکوراسیون چوبی، کابینت آشپزخانه، انواع میز و صندلی، مبلمان و … استفاده می شود.

لمبه چوبی چه انواعی دارد؟

چوب های ساخته شده توسط انسان ها انواع مختلفی مانند نئوپان، ام دی اف و … دارند که بسته به نوع و فضای استفاده باید بین آن ها انتخاب کرد. لمبه های چوبی در اشکال و ابعاد مختلفی بسته به نیاز های گوناگون تولید می شوند. چوب لمبه به دو صورت تولید می شود و به دست خریداران می رسد. در روش اول چوب لمبه در ایران خریداری می شود و با قیمت مناسب تری به فروش می رسد.

در روش دوم فروش چوب لمبه ، چوب با کیفیت به صورت مستقیم از روسیه خریدای شده و به ایران وارد می شود و به دست خریدار می رسد. به صورت کلی لمبه های چوبی را بر اساس ضخامت آن ها تقسیم بندی می کنند که هر یک استفاده و کاربرد خاص خود را دارند.

فروش لمبه چوبی

1- لمبه 16 میلی متری

از این لمبه به دلیل ضخامت کم آن در ساخت سقف کاذب، دیوار پوش، اطراف سونا و … استفاده می شود. معماران و سازندگان ساختمان از این نوع لمبه بیشتر از بقیه انواع آن استفاده می کنند. این نوع لمبه بیشتر در سازه های دکوراتیو به کار برده می شود.

2- لمبه 20 میلی متری

از این نوع لمبه ها به دلیل ضخامت و مقاومت قابل قبولی که دارند، بیشتر برای ساخت انواع کفپوش ها استفاده می شود.

قیمت روز لمبه
فروش لمبه چوبی

3- لمبه 25 میلی متری

این نوع لمبه چوبی بیشترین ضخامت را دارا است که این ویژگی آن را به بهترین چوب برای استفاده در مناطقی با آب و هوای سرد تبدیل کرده است. لمبه چوبی 25 میلی متری به دلیل مقاومت و ضخامت بالای آن در ساخت نمای ساختمان بیشتر استفاده می شود و در تغییرات آب و هوایی، دچار ترک خوردگی یا پوسیدگی نمی شود.

همچنین چوب های لمبه در بازار ایران در ابعادی با عرض 10 تا 20 سانتی متری و طول های 5 تا 10 متری عرضه می شوند که این ابعاد روی لیست قیمت لمبه چوبی تاثیر می گذارند. چوب لمبه ای که برای ساخت مبلمان نیز به کار می رود، در ضخامت های 4، 5 و 8 میلی متری وجود دارد.

لمبه های چوبی را می توان نسبت به جنس چوب مورد استفاده نیز دسته بندی کرد. مانند: لمبه ترموود ، لمبه چوب پلاست ، لمبه ام دی اف ، لمبه روسی ، لمبه پی وی سی و …

از نظر ظاهری نیز چوب های لمبه به انواع مختلف لمبه uts ، لمبه v شکل و … دسته بندی می شوند که بسته به نیاز شخص و محیط، می توان از آن ها استفاده کرد.

هزینه لمبه چوبی

چطور بهترین نوع لمبه را بر اساس نیاز خود بخریم؟

رقابت در بازار ایران بر سر خرید و فروش لمبه چوبی بسیار زیاد است. این موضوع باعث می شود که قیمت چوب لمبه روسی دچار نوسان و تغییر شود و هر عرضه کننده ای، قیمت روز لمبه چوبی را متفاوت اعلام کند. 

بنابراین برای خرید چوب لمبه باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید تا خریدی آسان و مطمئن داشته باشید و از پرداخت هزینه ی اضافه یا خسارت جلوگیری کنید. از آن جایی که هر نوع چوب لمبه در ابعاد و ضخامت مختلف، کاربرد های مختلفی دارد، باید بر اساس نیاز خود به خرید لمبه چوبی اقدام کنید.

رقابت در بازار ایران بر سر خرید و فروش لمبه چوبی بسیار زیاد است. این موضوع باعث می شود که قیمت چوب لمبه روسی دچار نوسان و تغییر شود و هر عرضه کننده ای، قیمت روز لمبه چوبی را متفاوت اعلام کند. بنابراین برای خرید چوب لمبه باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید تا خریدی آسان و مطمئن داشته باشید و از پرداخت هزینه ی اضافه یا خسارت جلوگیری کنید. از آن جایی که هر نوع چوب لمبه در ابعاد و ضخامت مختلف، کاربرد های مختلفی دارد، باید بر اساس نیاز خود به خرید لمبه چوبی اقدام کنید.

راهنمای خرید لمبه چوبی

چوب لمبه یکی از پر مصرف ترین چوب ها در بازار ایران و تهران است که تقاضای خرید آن بسیار بالا است. برای خرید لمبه چوبی باید به نکات مهمی توجه کنید. مانند:

لیست قیمت لمبه

1- ابعاد

برخی از فروشنده ها، هنگام فروش چوب لمبه ابعاد چوب ها را به درستی مشخص نمی کنند و ممکن است برای ابعاد و فضای مورد نظر مشتری، چوب ها کم یا زیاد به فروش برسند. همچنین هنگام خرید باید مساحت و ابعاد محیط مد نظرتان را به صورت کاملا دقیق اندازه گیری کنید تا مقدار چوب مورد نظرتان را به درستی خریداری کنید و از پرداخت هزینه لمبه چوبی زیاد جلوگیری کنید.

2- فروشنده مطمئن

یکی از مهم ترین نکاتی که باید هنگام خرید لمبه چوبی به آن توجه کنید، خرید از فروشنده معتبر و مطمئن است. خرید از سایت ها یا وارد کنندگان نا معتبر نه تنها باعث افزایش هزینه ها و پرداخت قیمت زیاد بابت چوب می شود، بلکه چوب خریداری شده نیز نا مرغوب است که با گذشت زمان مشکلات زیادی برای سازه شما ایجاد می کند.

خرید لمبه چوبی
فروش چوب لمبه

3- آب و هوای محیط

از آن جایی که هر نوع چوبی مناسب یک آب و هوا است، باید چوبی را خریداری و استفاده کنید که مناسب برای آب و هوای محیط باشد. برخی لمبه ها مناسب آب و هوای سرد و کوهستانی هستند، برخی از آن ها برای هوای خشک و یا مرطوب استفاده می شوند که برای شناخت دقیق این موارد، می توانید با کارشناسان فروش مشورت کنید.

همچنین چوب های لمبه در بازار ایران در ابعادی با عرض 10 تا 20 سانتی متری و طول های 5 تا 10 متری عرضه می شوند که این ابعاد روی لیست قیمت لمبه چوبی تاثیر می گذارند. چوب لمبه ای که برای ساخت مبلمان نیز به کار می رود، در ضخامت های 4، 5 و 8 میلی متری وجود دارد.

لمبه های چوبی را می توان نسبت به جنس چوب مورد استفاده نیز دسته بندی کرد. مانند: لمبه ترموود ، لمبه چوب پلاست ، لمبه ام دی اف ، لمبه روسی ، لمبه پی وی سی و …

از نظر ظاهری نیز چوب های لمبه به انواع مختلف لمبه uts ، لمبه v شکل و … دسته بندی می شوند که بسته به نیاز شخص و محیط، می توان از آن ها استفاده کرد.

قیمت چوب لمبه

به دلیل وفور چوب لمبه در طبیعت می توان همیشه این چوب را در انبار ها پیدا کرد. همچنین علاوه بر زیاد بودن این نوع چوب ها، قیمت بسیار مناسب و سبک وزن بودن آن باعث شده تا افراد زیادی علاقه مند به استفاده از آن در محیط های مختلف خانه، محیط کار و … باشند. 

قیمت چوب لمبه

زیبایی و انتقال حس حضور در طبیعت توسط این چوب ها نیز باعث شده تا چوب لمبه طرفداران زیادی داشته باشد. به طور کلی قیمت چوب لمبه روسی با کیفیت را نمی توان به طور دقیق بیان کرد. زیرا در بازار ایران به دلایل مختلفی قیمت روز لمبه روسی متفاوت است.

یکی از این دلایل، وجود فروشندگان زیاد و در نتیجه رقابت شدید بین فروشنده ها است که هر کدام قیمت متفاوتی برای محصول خود در نظر می گیرند. دلیل دیگری که باعث نوسان در قیمت روز لمبه می شود، قیمت ارز است. نوسان در قیمت دلار و ارز باعث رشد قیمت لمبه می شود.

نوع چوب به کار رفته برای ساخت لمبه چوبی نیز برای تعیین قیمت آن بسیار مهم است. همانطور که گفته شد، از چوب های مختلفی مانند کاج، راش و … در ساخت لمبه استفاده می شود که هر کدام از آن ها دارای ویژگی ها و کاربرد های خاص خود هستند. بسته به کیفیت چوب استفاده شده برای ساخت لمبه ها، قیمت آن نیز متفاوت است. بدیهی است که هر چه چوب از کیفیت بیشتری برخوردار باشد و مرغوب تر باشد، قیمت آن نیز بالا تر می رود.

ابعاد چوب لمبه هنگام سفارش نیز روی قیمت آن تاثیر بسیار زیادی دارد. هر چه ابعاد فضای مورد نظر بیشتر باشد، میزان چوب خریداری شده نیز بیشتر خواهد بود که به طبع هزینه لمبه چوبی نیز افزایش می کند.

یکی دیگر از مواردی که روی قیمت چوب لمبه تاثیر می گذارند، نوع رنگ مورد استفاده برای رنگ آمیزی چوب لمبه است. کیفیت، نوع رنگ و … برای رنگ آمیزی چوب های لمبه روی قیمت نهایی چوب لمبه برای فروش تاثیر می گذارند.

هزینه ی نصب لمبه نیز روی قیمت کلی خرید لمبه روسی تاثیر گذار است. برای نصب باید یک اندازه ی دقیق به نصاب لمبه بدهید. همچنین هزینه ی حمل و نقل و اجرت نصب نیز بر قیمت نهایی لمبه اثر می گذارد.

5/5 - (2 امتیاز)