اشتباهات رایج در نصب چوب ترموود

نصب چوب ترمووود

با اینکه چوب ترمووود یک متریال بسیار مقاوم و با دوام است، با نصب اشتباه می تواند دچار آسیب های فراوان شود. یکی از مهم ترین نکات قبل از استفاده از ترمووود، نصب چوب ترموود است که باید توسط افراد ماهر و حرفه ای انجام شود تا از ایجاد خسارت و هزینه های زیاد جلوگیری شود. همچنین نصب چوب ترموود اگر به درستی انجام شود، زیبایی فضا را نیز چندین برابر می کند.

بسیاری از افراد این کار را به صورت شخصی انجام می دهند و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی شاهد آسیب های زیاد و از بین رفتن ترمووود می شوند. به همین دلیل باید برای نصب ترمووود یک سری نکات مهم را مد نظر قرار داد که بتوان از آن بیشترین بهره را برد. در این مطلب اشتباهات رایج در هنگام نصب ترمو را بیان می کنیم. همچنین در ادامه روش های اصولی نصب آن را نیز معرفی می کنیم.

چرا نصب اصولی چوب ترموود اهمیت دارد؟

نحوه نصب ترمووود

چوب ترمووود مقاومت و دوام بسیار بالایی دارد. به همین دلیل کاربرد های فراوانی نیز در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها مختلف مانند نمای ساختمان، سقف کاذب، دیوار پوش، کفپوش، آلاچیق، روف گاردن، تابلو ترموود و … دارد.

نصب چوب ترموود در هر مکانی باید با توجه به شرایط محیط و با استفاده از روش های خاصی انجام شود. زیرا زیر سازی ترمووود برای نصب در هر محیطی با فضای دیگر تفاوت دارد. در ادامه مطلب برخی از مواردی را که در هنگام نصب اصولی و درست ترمووود در هر محیط باید در نظر گرفت، بیان می کنیم.

  • قبل از نصب باید دقت کنید که اگر در بین الوار های ترمو، چوبی وجود دارد که دچار اسیب و خراب شدگی است آن را جدا کنید.
  • یکی از مهم ترین نکات هنگام نصب چوب ترموود، توجه به زیر سازی مناسب ان است. نصب ترمووود در هر مکانی نیازمند زیر سازی های مخصوص است که باید به صورت اصولی و درست توسط افراد حرفه ای انجام شود.
  • قبل از نصب ترمووود و هنگام تخلیه بار آن حتما باید دقت کنید که آسیبی به الوار های ترمووود نرسد.
  • اگر در حال ساخت و ساز هستید، اجرای ترمووود را پس از باز سازی یا ساخت انجام دهید که در حین بنایی و ساخت و ساز چوب ترمو در معرض آلودگی و گرد و خاک قرار نگیرد.
  • پس از خرید ترمو و قبل از نصب آن دقت کنید که الوار های ترمو را در مکانی هموار و سطحی صاف قرار بدهید. زیرا اگر الوار های ترمو به مدت طولانی در مکان های نا هموار قرار بگیرند، دچار پیچ خوردگی و تاب خوردگی می شوند و تغییر فرم خواهند داد.
  • اگر چوب های ترمووود را قبل از نصب در محل یا انباری قرار می دهید، حتما روی آن را با پلاستیک پوشانده تا گرد و غبار و الودگی روی ان ها ننشیند.
  • اگر چوب های ترمووودی که خریداری می کنید به صورت بسته بندی های پالت هستند، بین هر پالت هنگام قرار گیری آن ها روی یکدیگر، 6 تا 10 سانت فاصله قرار دهید.
  • اگر قسمتی از یک چوب ترمو دچار آسیب دیدگی شده است، آن را جدا کرده و از باقی چوب ها دور نگه دارید.

با توجه به اینکه چوب ترمو یکی از مقاوم ترین مصالح ساختمانی محسوب می شود، کاربرد های زیادی در نقط مختلف ساختمان دارد. ولی نصب چوب ترموود به صورت اصولی و رعایت نکاتی که برای نگهداری درست از این متریال گفته شد بسیار اهمیت دارد. زیرا با نصب چوب ترموود به صورت نادرست یا نصب ان توسط افراد غیر حرفه ای و نا بلد، ویژگی ها و مزایای این چوب را بسیاری کاهش داده و از طول عمر مفید این متریال کم می شود.

نصب اشتباه ترمووود در پروژه های مختلف، باعث ایجاد آسیب های زیاد و فرسودگی با گذشت زمان می شود. به عنوان مثال ممکن است الوار های ترمو پس از نصب غیر اصولی، دچار افتادگی و شکستن شوند که این مشکل باعث ایجاد خسارت های زیادی به کار فرما و تحمیل هزینه های خرید و نصب دوباره این محصول می شود.

معرفی 99% اشتباهات در نصب چوب ترمو

نصب چوب ترموود

حال که با اهمیت نصب چوب ترموود به صورت اصولی و حرفه ای آشنا شدید، بهتر است تا اشتباهات نصب آن را نیز بشناسید تا بتوانید در مواقع نیاز از ایجاد خسارت ها و خرابی ها جلوگیری کنید. همچنین در نظر داشته باشید که برای جلوگیری از بروز این مشکلات بهترین راه حل، نصب چوب ترموود توسط نصاب های حرفه ای و مجرب است که تمامی فوت و فن این حرفه را می دانند و از اجاد خسارت های زیاد مالی و زمانی بر مشتری، جلوگیری می کنند. در ادامه مطلب برخی از مهم ترین اشتباهات رایج در نصب ترمووود را بیان می کنیم.

1- حمل و نگهداری نادرست چوب

همانطور که گفتیم یکی از مهم ترین مواردی که قبل از نصب ترمو باید در نظر بگیرید، نگهداری و حمل درست این الوار ها است تا آسیبی به آن ها وارد نشود. در هنگام حمل باید دقت شود تا ضربه ای به الوار ها وارد نشود. همچنین در زمان نگهداری نیز نباید الوار ها در معرض مستقیم و طولانی مدت آلودگی و گرد و غبار قرار دارد. همچنین از خم شدن و نبود فاصبه مناسب بین چوب های ترمووود باید جلوگیری کرد.

2- عدم آماده سازی مناسب بستر نصب

یکی دیگر از مهم ترین نکات که باید برای نصب چوب ترموود در نظر گرفت، زیر سازی آن است. در بسیار از مواقع نصب ترمووود توسط افراد نا بلد انجام می شود که زیر سازی اصولی و درست و مناسب برای هر فضایی را نمی دانند. به همین دلیل چوب های ترمو پس از گذشت مدت زمان کوتاهی دچار اسیب و افتادگی یا پوسیدگی می شوند.

3- فاصله نامناسب بین تخته ها

در زمان نگهداری باید در بین تخته ها و پالت ها فاصله مناسبی قرار داشته باشد که چوب ها بتوانند تنفس کنند و هوا در بین آن ها جریان داشته باشد. همچنین هنگام نصب نیز باید فاصله مناسب کوچکی در بین الوار ها قرار بگیرد تا تخته های چوب به یک دیگر فشاری وارد نکنند و با گذشت زمان دچار شکستگی و ترک نشوند.

4- عدم رنگ آمیزی مناسب

یکی از راه هایی که باعث افزایش زیبایی و مقاومت الوار های ترمو می شود، عدم رنگ آمیزی مناسب هنگام نصب است. پس از نصب الوار ها باید حتما رنگ آمیزی ترمووود توسط رنگ های مخصوص انجام شود تا مقاومت و جلای سطح چوب افزایش یابد و طول عمر مفید چوب ها در هر محیطی، تا چندین سال افزایش یابد.

راه های نصب اصولی ترموود

روش نصب ترمووود

بسیاری از افراد تصور می کنند که می توانند به صورت شخصی، نصب چوب ترموود را انجام دهند. ولی با توجه به اینکه نصب ترمو یکی از مهم ترین مراحل استفاده آن در انواع دکوراسیون داخلی و خارجی است و کاری حساس است، بهترین راه برای نصب اصولی و کاربردی آن استفاده از دانش نصابان مجرب و جرفه ای است که به صورت تخصصی کار نصب و اجرای ترمووود را انجام می دهند.

یکی از شرکت های معبتری که علاوه بر ارائه محصولات و فراورده های چوبی مانند ترمووود، تایل ترمو، لمبه چوبی، چوب روسی و … خدماتی مانند اجرای نمای ساختمان ترمو، آلاچیق، کف پوش، دیوار پوش و … را به بهترین شکل و با کیفیت بالا در ایران انجام می دهد، مجموعه بزررگ فراوود است.

استعلام قیمت نصب چوب ترمووود

جهت ارتیاط با پشتیبانی و دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت نصب ترموود با ما در تماس باشید

این شرکت با چندین دهه سابقه فعالیت توانسته با ارائه قیمت مناسب برای محصولات و خدمات اجرایی خود، مشتریان و طرفداران زیادی را به خود جذب کند. شرکت فراوود نصب چوب ترمووود در هر محیطی را توسط نصاب های حرفه ای و خلاق خود انجام می دهد تا الوار های ترمووود مشتریان، به هیچ وجه دچار خرابی و فرسودگی نشوند.

برای مشاوره رایگان درباره خدمات مورد نیازتان و همچنین کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات فراوود و هزینه نصب ترمووود، می توانید به صفحه قیمت نصب ترموود مراجعه کنید.

نتیجه گیری

همان طور که گفتیم، پس از خرید ترمووود مورد نظر در ابعاد و رنگ بندی مورد نیاز، مرحله مهم بعدی نصب چوب ترموود است که حتما باید توسط افراد حرفه ای و نصابان مجرب انجام شود تا پروژه، دچار هیچ آسیب و خسارتی نشود. در نظر گرفتن تمامی نکات مهم برای قبل و هنگام اجرای ترمووود در هر کاربردی، باعث افزایش طول عمر و زیبایی ان نیز می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *